Kalastusseuran edustus Huopio-Cupissa

MarkkinatSärkijärven joukkueEnsimmäinen Frisbeegolfin Huopio-Cupin osakilpailu käytiin 7.6.2014. Kilpailuun osallistui neljä joukkuetta. Tevaniemi voitti tämän osakilpailun ja Särkijärven joukkue sijoittui toiseksi tasapistein erään toisen joukkueen kanssa. Kisan koordinaattori Satu Kiuru ratkaisee, ketkä jatkavat seuraavalla kierroksella.

Tapahtuma käytiin Kyrösjärven rantapuistikossa vaikealla, kolmen korin radalla. Seuraavaan välierään (jos sinne pääsemme) halutaan erityisesti nuoria pelaajia mukaan. Kisa on hauska, leikkimielinen ja yhteishenkeä luova. Pelivälineet saa järjestäjältä ja säännöt käydään läpi ennen pelin alkua.

Särkijärven joukkueessa olivat mukana: Ari Sokka, Jarmo Ruuhamo, Dang Ruuhamo ja Jari Saarinen. Huomaa yhtenäinen edustusasu!

Paitoja saa Jatta Hietalahdelta. Kalaseuran jäsenmaksun voi maksaa nettipankissa ja pyydysmerkit Arto Pynnöseltä. Katso seuran kotisivuilta aikaisempi, asiaa koskeva ilmoitus. Hyvää Juhannusta! Särkijärven kalastusseuran johtokunta.

(389)

Kommentointi on suljettu.