Särkijärven kalastusseuran jäsenille Hyvää joulua ja Uutta vuotta

Kuluva vuosi on lopuillaan, joten pieni yhteenveto on paikallaan. Toimintamme on hieman monipuolistunut ja olemme olleet ehkä enemmän esillä, kuin aikaisemmin. Perinteisten kalan istutuksen, järviveden seurannan ja vesikasvien niittotalkoitten lisäksi seuramme vietti 25-vuotisjuhlaa ja osallistuimme Huopio-cupiin. Myöhemmin syksyllä puheenjohtajamme Arto Pynnönen osallistui Vahonkosken kunnostustalkoisiin.

Särkijärven kalastusseuran johtokunta kiittää kaikkia, jotka olette omilla toimillanne edistäneet yhteisen kalavesiomaisuutemme hoitoa ja huolenpitoa sekä tuottaneet muuta yhteishenkeä nostavaa toimintaa, kuten seuramme juhlassa arpajaisten järjestämistä, ruokahuoltoa ja musiikkiohjelmaa.

(183)

Kommentointi on suljettu.