Poimintoja seuramme toiminnasta

Ahti Pynnönen, mestarikalastaja

Historiaan piakkoin painuva seuramme toimintavuosi on ollut toiminnaltaa hyvin monipuolinen, ehkäpä koko sen 30-vuotisen historian rikkain.

Keväällä hankimme veden- ja maanomistajilta ruoppaukseen luvat, teimme ruoppauslupahakemukset ja ruopattavan Ruoppasalmen piirustukset, Ely-keskukselle toimitimme avustushakemuksen, keräsimme kirpputoritoiminnalla rahaa ruoppausta varten, niitettiin järven vesikasvillisuutta, seurattiin järven tilaa, nauttiin talkootyön jälkeen hauskassa seurassa loistavasta lounastarjoilusta ja vietettiin Särkijärven kalastusseuran 30-vuotisjuhlaa musiikin ja noutopöytäruokailun merkeissä. Pidettiin vuosikokous, joka antoi suuntaviivoja tulevalle ja tuleville vuosille.

Lämpimän kesän muistoksi Särkijärven kalastusseuran johtokunta kiittää lämpimästi jäsenistöään ja eri tehtävissä toimineita henkilöitä hyvästä yhteistyöstä ja sitoutumisesta yhteisten asioitten hoitamiseen.

HYVÄÄ JOULUA JA UUTTA VUOTTA!

(55)

Kommentointi on suljettu.